Fudbaleri Francuske plasirali su se u polufinale Svjetskog prvenstva, pošto su u četvrtfinalu savladali Urugvaj 2:0. Golove za “galske pijetlove” postigli su Rafael Varan i Antonan Grizman.

Francuska će u polufinalu igrati protiv pobjednika večerašnjeg četvrtfinala u kojem se sastaju Brazil i Belgija.

Francuska je bila bolja u prvom poluvremenu, ali je morala mnogo da radi kako bi probila odbranu Urugvaja.

“Trikolorima” je to pošlo za rukom u 40. minutu kada je Varan glavom pogodio mrežu Frenanda Muslere poslije centaršuta Grizmana.

Taj gol Varana bio je tek drugi koji je Urugvaj primio u Rusiji.

Samo četiri minuta kasnije Urugvaj je mogao do izjednačenja, ali je udarac Martina Kaseresa glavom zaustavio Ugo Loris. To je ujedno bila i najbolja šansa Urugvaja na cijelom meču.

Francuska je u 61. minutu duplirala prednost, a strijelac bio Grizman poslije velike greške Muslere.

Grizman je šutirao po sredini gola sa više od 20 metara, lopta je išla pravo ka Musleri, ali mu je na kraju prošla kroz ruke i završila u golu.

Urugvajci, koji su na ovom meču igrali bez povrijeđenog Edinsona Kavanija, u finišu meča su pokušavali da učine meč zanimljivijim, ali nijesu uspjeli da opasnije ugroze Ljorisa.

Tok meča:

Kraj meča, Francuska je u polufinalu.

88′ Pokušao je Grizman iz slobodnjaka, lopta je otišla preko gola.

73′ Toliso je plasirao loptu s 20 metara, lopta je otišla malo preko prečke.

64′ Dobar udarac Rodrigeza sa ivice kaznenog prostora, lopta je prošla pored gola.

62′ Francuska je duplirala prednost. Grizman je šutirao sa 20-ak metara, lopta je prošla kroz ruke Musleri i završila u mreži.

Bez pravih šansi u prvih 15 minuta nastavka.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

44′ Šut Kaseresa glavom, fenomenalna intervencija Ljorisa, a potom je Godin iz blizine prebacio gol.

40′ Francuska vodi 1:0! Grizman je sjajno centrirao iz slobodnog udarca, a Varan umakao Veisno i glavom sa 10-ak metara poslao loptu u donji desni ugao gola Muslere.

36′ Vesino je sebi namjestio loptu na volej, Ljoris siguran.

27′ Dobar centaršut Tolisao, ali je Godin intervenisao ispred Žirua…

15′ Velika prilika za Fracusku. Mbape je  u srcu kaznenog prostora mogao da primi loptu, al se odlučio za udarac glavom, lopta je otišla preko gola.

6′ Stuani je iskosa sa desne strane gađao suprotan ugao, lopta je otišla pored stative.

Meč je počeo.

“Galski pijetlovi” su prošli u četvrtfinale pobjedom nad Argentinom 4:3, dok jsu Urusi u osmini finala porazili Portugal 2:1.

Sastavi:

Urugvaj: Muslera – Kaseres, Himenes, Godin, Laksalt – Nandes, Toreira, Vesino, Bentankur – Suares, Stuani

Francuska: Loris – Pavar, Varan, Umtiti, Ernandez – Pogba, Kante – Mbape, Toliso, Grizman – Žiru