Fudbaleri Crne Gore gostovanjem Litvaniji nastavljaju takmičenje u Ligi nacija, a zbivanja sa stadiona u Viljnusu pratite uz CdM.

LITVANIJA – CRNA GORA 0:3 (Mugoša 10, pen. 45, Kopitović 35)

Stadion: LFF, Viljnus
Sudija: Robert Šergenhofer (Austrija)

LITVANIJA: Šetkus – Baravikas, Januševskis, Klimavičijus, Borovskij – Slivka, Vorobjovas, Žulpa – Novikovas, Černik – Valskis.

CRNA GORA: Petković – Stojković, Kopitović, Simić, Tomašević – Kosović, Šćekić – Vešović, Jovović, Ivanić – Mugoša.

Uživo:

46.minut – Nastavljen je meč u Viljnusu.

Poluvrijeme: I desetkovana Crna Gora je klasa za Litvance. Na polovini susreta “sokoli” vode sa tri gola razlike, potpuno zasluženo. Pobjeda je blizu, ali ne treba se opuštati. Sjetimo se samo gostovanja Jermeniji.

45.minut – GOOOL! Mugoša precizan sa bijele tačke za ubjedljivih 3:0. Upravo je naš napadač i iznudio najstrožiju kaznu. Njegov drugi pogodak večeras.

45.minut – Penal za Crnu Goru. Klimavičijus je igrao rukom u svom šesnaestercu.

41.minut – Sada je zaprijetio i Baravikas udarcem sa distance, međutim rezultat ostaje nepromijenjen.

39.minut – Prvi ozbiljniji pokušaj domaćina. Valskis je tukao glavom, ali ne previše težak posao za Petkovića.

35.minut – GOOOL! Crna Gora zasluženo uvećava svoje vođstvo. Upisao se Kopitović.

Očito je da su naši uvježbali kombinaciju iz kornera, jer poslije treće slične situacije tresemo mrežu rivala. Jovović je izveo udarac iz ugla, Mugoša proslijedio loptu na drugu stativu, gdje se našao dobro postavljeni Kopitović.

32.minut – Žuti karton za Vešovića.

27.minut – Sporna situacija u kaznenom prostoru Litvanije. Razigrani Vešović je vještim driblingom pokušao da se oslobodi Borovskija, koji ga je potom oborio. Utisak je nepropisno, dok je arbitar iz Austrije procijenio da je sve bilo čisto.

17.minut – Ponovo uzbuđenje pred litvanskim golom i ponovo Kopitović u centru pažnje. Svemu je prethodio novi korner Jovovića. Došlo je do velike gužve na ivici peterca, lopta je išla ka mreži, ali je ca crte intervenisao defanzivac Baravikas i tako otklonio opasnost.

14.minut – Velika šansa za naš nacionalni tim. Jovović je izveo korner, Simić glavom blago skrenuo loptu, nakon čega je Kopitović bio u izglednoj šansi. Ipak, udarac defanzivca “sokola” nije bio najbolji.

10.minut – GOOOL! Crna Gora vodi, Mugoša je strijelac.

Veliki dio posla napravio je Vešović koji se stuštio ka golu rivala i onda pravovremeno uposlio napadača Inčona. Uslijedio je šut po zemlji, a lopta je prošla kroz noge Šetkusu.

1.minut – Počeo je meč u Viljnusu. Na tribinama se nalazi i par desetina navijača Crne Gore. Inače, skromna posjeta na LFF stadionu.

Poznati su sastavi za večerašnji meč. Crna Gora definitivno počinje bez rovitih Stevana Jovetića i Adama Marušića. Šansu od starta dobio je Kopitović, kome će ovo biti dosad najvažnija reprezentativna utakmica u karijeri.

Kapitensku traku u odsustvu Jovetića, te od ranije otpalog Stefana Savića, zadužio je štoper Marko Simić.

Napad Crne Gore predvodiće Stefan Mugoša koji je dobio prednost u odnosu na Fatosa Bećiraja. Mnogo promjena, prvi put igramo u ovom sastavu i vidjećemo kako će sve funkcionisati na terenu.

Izuzetno važan meč za crnogorsku reprezentaciju. “Sokoli” će probati da se iskupe za lošu predstavu u susretu sa Srbijom, a eventualnim trijumfom u Viljnusu ponovo bi se uključili u borbu za osvajanje prvog mjesta u grupi.

Rumunija i Srbija ranije danas igrale su bez golova što odgovara izabranicima Ljubiše Tumbakovića. Srpskog stručnjaka večeras neće biti na klupi, zbog crvenog kartona u prethodnoj utakmici.

Izvor: Cdm.me