Uzbudljiv remi na Old Trafordu

Fudbaleri Mančester Junajteda i Arsenala remizirali su 1:1 u derbiju sedmog kola Premijer lige.

Prvo poluvrijeme bilo je prilično mirno na Old Trafordu sve do same završnice. Poslije 40. minuta krenula su prava uzbuđenja, a prvu veliku šansu imao je Arsenal.

Ipak De Hea je fenomenalno reagovao nakon pokušaja Sake i Genduzija u 44. minutu.

Nakon toga je uslijedio korner za Arsenal, a Junajted je iz polukontre stigao do vođstva. Lopta je na kraju dugačke akcije stigla do Mektominija koji je briljantno iz koraka šutnuo sa 18 metara i doveo domaće do prednosti.

U nastavku Arsenal je bio konkretniji. Pjer Emerik Obamejang je postigao jedini gol u 58. minutu, nakon loše ofsajd zamke zadnje linije Junajteda.

Potpuno je gol poremetio “crvene đavole” pa je Arsenal u kratkom periodu stvorio još nekoliko opasnih situacija, a najveću je propustio Saka, tačnije je njegov šut izblokiran.

Oba tima išla su po pobjedu, a Junajtedovu priliku meča propustio je Mektomini koji je sa pet metara neometan poslije kornera šutnuo glavom preko gola.

Arsenal je nakon remija stigao do 12 bodova i četvrtog mjesta, dok je Junajtedovih devet bodova iz sedam kola dovoljno za desetu pozciju.