Fudbaleri Urugvaja osvojili su prvo mjesto u grupi A na Mundijalu u Rusiji – savladali su domaćina 2:0 i sa maksimalnim učinkom prošli u osminu finala. Sa drugog mjesta u nokaut fazu će Rusija, dok je u meču bez rezultatskog značaja Saudijska Arabija je pobijedila Egipat 2:1

URUGVAJ – RUSIJA 3:0

/Suarez 10, Čerišev 23ag, Kavani 89/

Stadion: Kosmos Arena u Samari, Kapacitet: 41.970, Sudija: Malang Dediju (Senegal).

Uruvaj (3-5-2): Muslera – Koates, Godin, Kaseres – Nandez (K. Rodrigez), Vesino, Toreira, Bentankur (Araskaeta), Laksalt – Suarez, Kavani.

Rusija (4-2-3-1): Akinfejev – Smolnikov, Kutepov, Ignaševič, Kudrijašov – Zobnin, Gazinski (Kuzjaev) – Samedov, Mirančuk (Smolov), Čerišev (M. Fernandes) – Dzjuba.

SAUDIJSKA ARABIJA – EGIPAT 2:1

/Al Faraj 45+6pen, Davsari 90+6 – Salah 22/

Stadion: Volgograd arena, Kapacitet: 43.713, Sudija: Vilmar Roldan (Kolumbija).

Saudijska Arabija (4-5-1): Al Mojsalem – Al Burajk, M. Havsavi, O. Havsavi, Jaser – Al Jasim, Otajf, Babhir, Al Faraž, Al Davsari – Al Muvalad.

Egipat (4-2-3-1): El Hadari – Fati, Gabr, Hegazi, Abdelšafi – Elneni, Hamed – Salah, El Said (Varda), Hasan – Mohsen (Sobhi).

Raspored utakmica:

GRUPA A: Urugvaj 9, Rusija 6, Saudijska Arabija 3, Egipat 0

1. kolo:

Rusija – Saudijska Arabija 5:0

Egipat – Urugvaj 0:1

2. kolo:

Rusija – Egipat 3:1

Urugvaj – Saudijska Arabija 1:0

3. kolo:

Urugvaj – Rusija 3:0

Saudijska Arabija – Egipat 2:1

GRUPA B: Portugal 4, Španija 4, Iran 3, Maroko 0

1. kolo:

Maroko – Iran 0:1

Portugal – Španija 3:3

2. kolo:

Portugal – Maroko 1:0

Iran – Španija 0:1

3 .kolo:

Španija – Maroko (25. jun, Kalinjingrad, 20.00)

Iran – Portugal (25, jun, Saransk, 20.00)

GRUPA C: Francuska 6, Danska 4, Australija 1, Peru 0

1. kolo:

Francuska – Australija 2:1

Peru – Danska 0:1

2. kolo:

Francuska – Peru 1:0

Danska – Australija 1:1

3. kolo:

Danska – Francuska (26. jun, Moskva, 16.00)

Australija – Peru (26. jun, Soči, 16.00)

GRUPA D: Hrvatska 6, Nigerija 3, Argentina 1, Island 1

1. kolo:

Argentina – Island 1:1

Hrvatska – Nigerija 2:0

2. kolo:

Nigerija – Island 2:0

Argentina – Hrvatska 0:3

3. kolo:

Island – Hrvatska (26. jun, Rostov na Donu, 20.00)

Nigerija – Argentina (26. jun, Sankt Peterburg, 20.00)

GRUPA E: Brazil 4, Švajcarska 4, Srbija 3, Kostarika 0

1. kolo:

Kostarika – Srbija 0:1

Brazil – Švajcarska 1:1

2. kolo:

Brazil – Kostarika 2:0

Srbija – Švajcarska 1:2

3. kolo:

Srbija – Brazil (27. jun, Moskva, 20.00)

Švajcarska – Kostarika (27. jun, Nižnji Novgorod, 20.00)

GRUPA F: Meksiko 6, Njemačka 3, Švedska 3, Južna Koreja 0

1. kolo:

Njemačka – Meksiko 0:1

Švedska – Južna Koreja 1:0

2. kolo:

Južna Koreja – Meksiko 1:2

Njemačka – Švedska 2:1

3. kolo:

Meksiko – Švedska (27. jun, Jekaterinburg, 16.00)

Južna Koreja – Njemačka (27. jun, Kazanj, 16.00)

GRUPA G: Belgija 6, Engleska 6, Tunis 0, Panama 0

1. kolo:

Belgija – Panama 3:0

Tunis – Engleska 1:2

2. kolo:

Belgija – Tunis 5:2

Engleska – Panama 6:1

3. kolo:

Engleska – Belgija (28. jun, Kalinjingrad, 20.00)

Panama – Tunis (28. jun, Saransk, 20.00)

GRUPA H: Japan 4, Senegal 4, Kolumbija 3, Poljska 0

1. kolo:

Poljska – Senegal 1:2

Kolumbija – Japan 1:2

2. kolo:

Japan – Senegal 2:2

Poljska – Kolumbija 0:3

3. kolo:

Senegal – Kolumbija (28. jun, Samara, 16.00)

Japan – Poljska (28. jun, Volgograd, 16.00)

OSMINA FINALA

1C – 2D (30. jun, Kazanj, 16.00)

1A – 2B (30. jun, Soči, 20.00)

1B – 2A (1. jul, Moskva, 16.00)

1D – 2C (1. jul, Nižnji Novgorod, 20.00)

1E – 2F (2. jul, Samara, 16.00)

1G – 2H (2. jul, Rostov na Donu, 20.00)

1F – 2E (3. jul, Sankt Peterburg, 16.00)

1H – 2G (3. jul, Moskva, 20.00)

ČETVRTFINALE

Pobjednik A1/B2 – Pobjednik C1/D2 (A) (6. jul, Nižnji Novgorod, 16.00)

Pobjednik E1/F2 – Pobjednik G1/H2 (B) (6. jul, Kazanj, 20.00)

Pobjednik F1/E2 – Pobjednik H1/G2 (C) (7. jul, Samara, 16.00)

Pobjednik B1/A2 – Pobjednik D1/C2 (D) (7. jul, Soči, 20.00)

POLUFINALE

Pobjednik A – Pobjednik B (10. jul, Sankt Peterburg, 20.00)

Pobjednik D – Pobjednik C (11. jul, Moskva, 20.00)

UTAKMICA ZA 3. MJESTO

14. jul, Sankt Peterburg, 16.00

FINALE

14. jul, Moskva, 20.00

Izvor: AntenaM