Stara dama ovjerila titulu: Juve novi-stari prvak Italije

0
63

Juventus  odbranio je titulu prvaka Italije nakon današnje pobjede protiv Crotonea rezultatom 3:0.

Bio je ovo šesti uzastopni Scudetto, što je novi rekord u Italiji i drugi trofej Juventusa u samo nekoliko dana nakon što su osvojili i Kup sredinom sedmice.

Svoju dominaciju tokom cijele sezone danas su izabranici Masimiliana Allegrija krunisali rutinskom igrom i pobjedom i kolo prije kraja ovjerili titulu.

Golove za Juve postigli su Mandžukić u 13. minuti nakon ubačaja Cuadrada, a drugi gol djelo je sjajnog Dybale koji je pogodio u 39. minuti iz slobodnjaka.

Konačnih 3:0 postavio je Alex Sandro u 83. minuti susreta nakon ubačaja iz kornera Dybale.

Naš Miralem Pjanić je odigrao 84. minute, a zamijenio ga je Rincon.

Ovo je ukupno 33 titula za Juve, čime su dodatno poboljšali svoj status najtrofejnijeg tima u Italiji.

Također, ovo je i drugi trofej za našeg reprezentativca Miralema Pjanića, koji je tako nakon nekoliko sušnih godina u Romi, konačno počeo da osvaja i trofeje, koje je svakako svojim trudom odavno i zaslužio.

Podsjećamo, Juve može do trostruke krune ove sezone, jer 3. juna u Cardiffu igra i finale Lige prvaka protiv Real Madrida.