FUDBAL

Srbija slavila, Ukrajina hita ka EURO-u

Srbija se poslije debakla u Ukrajini vratila na pobjednički kolosjek.

Pobijeđena je Litvanija sa 4:1, a povratak Aleksandra Mitrovića u startnu postavu svakako je imao pozitivan uticaj.

Gorostasni napadač je postigao dva prva gola za sigurnu prednost. U prvom dijelu se upisao i novi napadač Real Madrida Luka Jović.

U nastavku je smanjio Novikovas sa penala, ali je Ljajić u nadoknadi pogodio za konačnih 4:1.

Prilično čudna je situacija na tabeli te grupe. Poslije pobjede Ukrajine od 1:0 protiv Luksemburga, Ukrajinci imaju 10 bodova iz četiri meča, a Luksemburg je takođe iz četiri susreta sakupio četiri boda. Srbija je iz tri meča sakupila četiri boda, Portugal je na samo dva boda iz dva meča, dok je Litvanija na bodu iz tri kola.

Španija je u nastavku slomila otpor Švedske, a tek u finišu stigla je do ubjedljivog trijumfa.

Ramos je sa penala u 64. minutu načeo rivala. I drugi gol bio je sa bijele tačke, strijelac Morata. Konačan rezultat postavio je Ojarzabal.

Španci su lideri grupe sa 12 bodova, Šveđani i Rumuni imaju po sedam…