PRVI TROFEJ SEZONE IDE U MANČESTER

Siti kroz penal dramu osvojio Komjuniti šild

Mančester siti je nakon 1:1 poslije 90 minuta u penal ruletu sa 5:4 pobijedio Liverpul i osvojio Komjuniti šild.

Imali su više sreće izabranici Pepa Gvardiole u penal ruletu. Iskoristili su sve jedanaesterce, dok sa druge strane nije bio precizan Vajnaldum u drugoj seriji.

Mančester siti je poveo u 12. minutu. Rahim Sterling iskoristio je smušenu reakciju odbrane Liverpula i iz blizine savladao Alisona.

Veliku šansu da udvostruči prednost “građana” imao je Sterling, ali je na početku nastavka pogodio stativu.

Nedugo zatim okvir gola je sa druge strane zatresao Vaj Dajk.

Liverpul je do izjednačenja došao poslije kombinacije štopera Van Dajka i Matipa, koji je spretno reagovao za 1:1.

Do kraja su “redsi” mogli do pobjede, ali šanse nisu iskoristili Keita, Salah i Šaćiri, pa su penali odlučili kome će da pripadne trofej.

Komjuniti šild je najava za novu sezonu Premijer lige, koja će startovati sljedećeg vikenda.