Fudbaleri Mančester Sitija osvojili su Komjuniti Šild trijumfom nad Čelsijem na Vembliju rezultatom 2:0.

Oba pogotka za aktuelnog prvaka Premijer lige postigao je Serhio Aguero.

“Građani” su poveli u 13. minutu kada je omaleni napadač na ivici kaznenog prostora dočekao dodavanje Fila Fodena, a onda preciznim udarcem matirao Vilija Kabaljera.

Aguero se drugi put upisao poslije trinaest minuta igre u drugom poluvremenu. Viđen je brz i jednostavan kontranapad, a Argentinac je ovog puta iskoristio asistenciju Bernarda Silve.

Aguero je ušao u istoriju Mančester Sitija kao prvi fudbaler koji je postigao više od 200 golova. Dres “građana” je danas obukao po 292. put.

Ekipa sa Etihada osvojila je peti trofej Komjuniti Šilda, prvi nakon 2012. godine. Tada su takođe bili bolji od “plavaca”.

Izvor: Cdm.me