Laboratorije Instituta za javno zdravlje i druge laboratorije u držacvi koje se bave PCR dijagnostikom novog koronavirusa su od posljednjeg presjeka završile PCR analizu 638 uzoraka na novi koronavirusmeđu kojima su ukupno registrovana 168 novopozitivna slučaja infekcije sa SARS-CoV-2.

Novopozitivni su iz sljedećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica112
Ulcinj15
Žabljak10
Pljevlja9
Bijelo Polje8
Nikšić4
Herceg Novi3
Tivat2
Bar1
Berane1
Mojkovac1
Cetinje1
Kotor1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu su prijavljenatri smrtna ishoda povezana sa COVID19 infekcijom i to kod pacijenata iz Pljevalja, Nikšića i Berana, rođenih 1941, 1946. i 1956. godine, a koje su prijavili OB Nikšić (2) i OB Berane.

Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 257a od početka godine 266.

U poslednja 24 sata prijavljen je oporavak kod 174 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih u protekla 24 časa, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi3756.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim koronavirusom je 16.797. 

Aktivni slučajevi, oporavljeni ipreminuli od početka juna po opštinama su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica1588410739
Nikšić360251333
Bijelo Polje32468231
Bar21135513
Budva2113851
Pljevlja16855921
Berane160105125
Ulcinj14527012
Cetinje1152968
Kotor1123556
Kolašin78362
Žabljak60475
Rožaje4885523
Danilovgrad441682
Mojkovac37353
Tivat281215
Plav2010410
Herceg Novi171676
Tuzi151064
Andrijevica41633
Gusinje4334
Petnjica4281
Plužine2210
Šavnik130
UKUPNO375612460257