Fudbaleri Japana savladali su Kolumbiju 2:1 (1:1) u prvom kolu grupe H, Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Kagava siguran s bijele tačke (foto: Guliver/Getty images)

Japan je došao do vođstva već u šestom minutu. Sa penala je pogodio Kagava, nakon što je Karlos Sančez namjerno igrao rukom u šesnaestercu, sprječavajući siguran gol. Sančez je zbog te intervencije dobio crveni karton.

Sančezov crveni karton drugi je najbrži u istoriji svjetskih prvenstava (drugi minut i 56. sekund). Rekord drži Urugvajac Hoze Batista koji je isključen u 54. sekundi protiv Škotske 1986.

Kolumbija je izjednačila nakon slobodnog udarca Kintera u 39. minutu, koji je u startnih 11 zamijenio Hamesa Rodrigeza.

Kintero je napustio igru u 59. minutu, kojeg je upravo zamijenio nedovoljno oporavljeni Rodrigez.

Kintero je lukavo šutnuo ispod živog zida i tako prevario iskusnog Kavašimu.

Osako strijelac pobjedonosnog gola (foto: Guliver/Getty images)

Japanci su danas stigli do prve pobjede u četiri meča protiv Kolumbije.

Zanimljivo, isti rivali su igrali u grupnoj fazi i na prethodnom Mundijalu kada je ubjedljivo slavila Kolumbija 4:1.

U drugom meču grupe H od 17 sati sastaju se Poljska i Senegal.