Fudbaleri Nigerije savladali su Island 2:0 u drugom kolu Svjetskog prvenstva i zakomplikovali borbu za plasman u osminu finala iz Grupe D.

“Superorlovi” su razbili “Vikinge” u drugom poluvremenu meča u Volgogradu, a apsolutni junak bio je dvostruki strijelac Ahmed Musa.

Poslije dva kola Hrvatska je u osmini finala sa šest bodova, Nigerija ima 3, a Argentina i Island po 1. U posljednjem igraju Argentina – Nigerije i Hrvatska – Island.

Nigerija – Island 2:0 (0:0)

Musa 49, 75

Volgograd Arena

Gl. sudija: M. Konger

Nigerija: Uzoho – Balogun, Trust-Ekong, Omeru – Idovu (Ebuehi 46′), Ndidi, Mikel, Etobo (Ivobi 90′), Mozes – Ihenačo (Igalo 85′), Musa

Island: Haldorson – Magnuson, Sigurdson (Ignason 65′), Arnason, Sevarson – Bjarnason, Sigurdson, Gunarson, Gislason – Finbogason, Bodvarson (Sigurdarson 71′)

Raspored utakmica:

GRUPA A: Rusija 6, Urugvaj 6, Saudijska Arabija 0, Egipat 0

1. kolo:

Rusija – Saudijska Arabija 5:0

Egipat – Urugvaj 0:1

2. kolo:

Rusija – Egipat 3:1

Urugvaj – Saudijska Arabija 1:0

3. kolo:

Urugvaj – Rusija (25. jun, Samara, 16.00)

Saudijska Arabija – Egipat (25. jun, Volgograd, 16.00)

GRUPA B: Portugal 4, Španija 4, Iran 3, Maroko 0

1. kolo:

Maroko – Iran 0:1

Portugal – Španija 3:3

2. kolo:

Portugal – Maroko 1:0

Iran – Španija 0:1

3 .kolo:

Španija – Maroko (25. jun, Kalinjingrad, 20.00)

Iran – Portugal (25, jun, Saransk, 20.00)

GRUPA C: Francuska 6, Danska 4, Australija 1, Peru 0

1. kolo:

Francuska – Australija 2:1

Peru – Danska 0:1

2. kolo:

Francuska – Peru 1:0

Danska – Australija 1:1

3. kolo:

Danska – Francuska (26. jun, Moskva, 16.00)

Australija – Peru (26. jun, Soči, 16.00)

GRUPA D: Hrvatska 6, Nigerija 3, Argentina 1, Island 1

1. kolo:

Argentina – Island 1:1

Hrvatska – Nigerija 2:0

2. kolo:

Nigerija – Island 2:0

Argentina – Hrvatska 0:3

3. kolo:

Island – Hrvatska (26. jun, Rostov na Donu, 20.00)

Nigerija – Argentina (26. jun, Sankt Peterburg, 20.00)

GRUPA E: Brazil 4, Srbija 3, Švajcarska 1, Kostarika 0

1. kolo:

Kostarika – Srbija 0:1

Brazil – Švajcarska 1:1

2. kolo:

Brazil – Kostarika 2:0

Srbija – Švajcarska (22. jun, Kalinjingrad, 20.00)

3. kolo:

Srbija – Brazil (27. jun, Moskva, 20.00)

Švajcarska – Kostarika (27. jun, Nižnji Novgorod, 20.00)

GRUPA F: Meksiko 3, Švedska 3, Njemačka 0, Južna Koreja 0

1. kolo:

Njemačka – Meksiko 0:1

Švedska – Južna Koreja 1:0

2. kolo:

Južna Koreja – Meksiko (23. jun, Rostov na Donu, 17.00)

Njemačka – Švedska (23. jun, Soči, 20.00)

3. kolo:

Meksiko – Švedska (27. jun, Jekaterinburg, 16.00)

Južna Koreja – Njemačka (27. jun, Kazanj, 16.00)

GRUPA G: Belgija 3, Engleska 3, Tunis 0, Panama 0

1. kolo:

Belgija – Panama 3:0

Tunis – Engleska 1:2

2. kolo:

Belgija – Tunis (23. jun, Moskva, 14.00)

Engleska – Panama (23. jun, Nižnji Novgorod, 14.00)

3. kolo:

Engleska – Belgija (28. jun, Kalinjingrad, 20.00)

Panama – Tunis (28. jun, Saransk, 20.00)

GRUPA H: Japan 3, Senegal 3, Poljska 0, Kolumbija 0

1. kolo:

Poljska – Senegal 1:2

Kolumbija – Japan 1:2

2. kolo:

Japan – Senegal (24. jun, Jekaterinburg, 17.00)

Poljska – Kolumbija (24. jun, Kazanj, 20.00)

3. kolo:

Senegal – Kolumbija (28. jun, Samara, 16.00)

Japan – Poljska (28. jun, Volgograd, 16.00)

OSMINA FINALA

1C – 2D (30. jun, Kazanj, 16.00)

1A – 2B (30. jun, Soči, 20.00)

1B – 2A (1. jul, Moskva, 16.00)

1D – 2C (1. jul, Nižnji Novgorod, 20.00)

1E – 2F (2. jul, Samara, 16.00)

1G – 2H (2. jul, Rostov na Donu, 20.00)

1F – 2E (3. jul, Sankt Peterburg, 16.00)

1H – 2G (3. jul, Moskva, 20.00)

ČETVRTFINALE

Pobjednik A1/B2 – Pobjednik C1/D2 (A) (6. jul, Nižnji Novgorod, 16.00)

Pobjednik E1/F2 – Pobjednik G1/H2 (B) (6. jul, Kazanj, 20.00)

Pobjednik F1/E2 – Pobjednik H1/G2 (C) (7. jul, Samara, 16.00)

Pobjednik B1/A2 – Pobjednik D1/C2 (D) (7. jul, Soči, 20.00)

POLUFINALE

Pobjednik A – Pobjednik B (10. jul, Sankt Peterburg, 20.00)

Pobjednik D – Pobjednik C (11. jul, Moskva, 20.00)

UTAKMICA ZA 3. MJESTO

14. jul, Sankt Peterburg, 16.00

FINALE

14. jul, Moskva, 20.00

Izvor: AntenaM