Titograd je dominirao, imao čak 16 šuteva prema golu rivala, ali je Jezero golom Mujeci u prvom minutu nadoknade stiglo do pobjede (2:1). Internacionalac iz Albanije sjajnim golom sa ivice kaznenog prostora skinuo je paučinu iz rašlji gola domaćina, čime je Plavljane lansirao ka spasu i to bez baraža, a istovremeno Titograd uručio kartu ka nižem rangu…

Fudbaleri Jezera

Titograd je pokazao da je u posljednje vrijeme u sve boljoj formi, djelovao je dosta dobro, izuzetno napadački, a svi igrači vrlo motivisani i odlučni da svoj tim poguraju ka pobjedi, ali su borbeni Plavljani znalački su koristili dosta prostora koji su ostavljali domaćini, te očigledan umor u samom finišu.

Sam početak meča nagovijestio je da će Titograd ići na sve ili ništa. Domaćin je bio prilično ofanzivan, a prvu šansu imao je Popović u četvrtom minutu, kada je nakon ,,odbitka” pokušao ,,drop kikom” da ugrozi Asanovića, ali je lopta otišla preko gola. Mandić je odrađivao dobar posao, ulazio dobro u prostor, često bio u šansama (prvu imao već u 11.minutu), kada je sa penaltika šutirao pored gola, ali nije imao realizaciju.

Jezero je djelovao opasno iz tranzicije po osvojenoj lopti i prekida, ali je prvu šansu imalo u 12. minutu, kada je Pejović pogriješio poslije presinga Vukčevića, dodao loptu u noge Mendiju, ali je Spasojević dobro intervenisao. Ali, u 20. minutu, kada je Vukčević u svom stilu izveo prekid, lopta je prošla cijeli peterac, stigla do Jovićevića, koji je usamljen na drugoj stative zakucao za 0:1.

Bilo je jasno da Titograd čeka težak posao. Ali, domaćin je nastavio da napada. Titograd je pravio pritisak, ali je Asanović spasio goste, kada je za manje od 60 sekundi izvukao dva zicera -prvo je nakon asistencije Novovića, Bojoviću odbranio dobar udarac, a zatim gotovo nemoguće, kada je Mandić skrenuo loptu poslije šuta Bojovića. Domaćin je želio da stigne do egala, ali iako su se šanse ređale do kraja poluvremena, prvo Mandić, te Novović i Brnović, Plavljani su sačuvali prednost do odmora.

Domaćin je početkom nastavka došao do gola, ali je Novović bio u ofsajdu. Ipak, zasluženo, Titograd je do gola došao u 61. minutu, kada je Novović uposlio Boričića, Mandić je nije zahvatio, ali je Bojović iz neposredne blizine rutinski poslao u mrežu za 1:1.

Bio je to signal da Titograd svim snagama krene ka golu Plavljana kako bi stigli do preokreta. Najbolju šansu imao je Popović u 69. minutu, nakon kombinacije braće Roganović, ali je Asanović dobro reagovao. Ipak, prve izmjene trener domaćih napravio je tek u 85. minutu, a prilično umorni igrači Titograda, polako su zastajali, što su gosti kaznili i preko iskusnog Mujeci stigli do brejka u nadoknadi vremena.

Gol koji je donio nevjerovatnu radost kod Plavljana i totalni muk na drugoj strani. Šampion Crne Gore od prije pet godina, prošle sezone ,,preživio” je baraž srećno, ali sada je u mat poziciji i treba mu čudo da se izvuče. Vjeruje li ko u tako nešto?

Izvor:Pobjeda