BARANI BLIZU OPSTANKA

Mornar ubjedljiv protiv Cibone

Košarkaši Mornara pobijedili su večeras u Baru zagrebačku Cibonu 91:78 (24:19, 26:19, 21:18 i 20:22), u utakmici 17. kola ABA lige.

Barski tim revanširao se rivalu za poraz u Zagrebu (84:73) i upisao sedmi trijumf u dosadašnjem dijelu takmičenja, koliko je ostvario i nekadašnji prvak Evrope.

Mornar je sada blizu opstanka, pošto pet kola prije kraja ima dvije pobjede više od Zadra, Krke i Olimpije, koji dijele posljednje mjesto na tabeli.

Barani su većiom dijelom kontrolisali dešavanja na parketu, prvu dionicu dobili su 24:19, a nakon 20 minuta igre imali su plus 12 (50:38).

Cibona je serijom 9:0 na startu treće četvrtine zaprijetila, ali Mornar je brzo uhvatio ritam, ponovo se odlijepio i mirno priveo meč kraju.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nemanja Vranješ sa 23, Strahinja Mićović ubacio je 14, a poen manje Antabija Voler.

U ekipi Cibone bolji od ostalih bili Damir Markota sa 14 i Marko Ljubičić sa 13 poena.

Mornar će u narednom kolu, 4. februara, biti gost Budućnosti.