FUDBAL

Ludi meč u Nirnbergu, Bajern ispustio meč loptu za titulu

Bajern je remizirao na terenu Hanovera 1:1 i propustio priliku da praktično obezbijedi titulu u Bundesligi nakon jučerašnjeg poraza Borusije u Dortmundu od Šalkea.

U duelu posljednjeg i prvog, domaći sastav hrabro je igrao sa gigantom njemačkog i evropskog fudbala.

Na kraju je mogao i da pobijedi, nakon što je mladi Alfonso Dejvis laktom udario jednog igrača Nirnberga i skrivio penal.

Međutim, udarac Leibolda sa 11 metara zaustavila je stativa.

U posljednjim trenucima sudijske nadoknade Dejvis je bio sam pred golom Nirnberga, ali je dobro intervenisao golman Matenija.

Nirnberg je vodio od 48. minuta pogotkom Pereire, da bi uz dosta sreće Gnabri izjednačio 15 minuta prije kraja.

Nirnberg je posljednju poziciju prepustio Hanoveru, dok Bajern ima dva boda više od Borusije na vrhu tabele, tri kola prije kraja prvenstva.