PREMIJER LIGA

Lester zaustavio Liverpul, preokret Totenhema, debakl Čelsija

Liverpul je igrao neriješeno sa Lesterom na “Enfildu” 1:1 i propustio priliku da pobjegne drugoplasiranom Sitiju sedam bodova.

Domaćin je poveo već u trećem minutu preko Manea, remi je potpisao Megvajer golom u nadoknadi prvog dijela.

Redsi” sada imaju 61, pet više od Sitija, dok je Lester 11. sa 32.

Votford je vodio protiv Totenhema na “Vembliju” sve do 80. minuta, ali su Spursi preokrenuli golovima Sona i Ljorentea i prišli “redsima” na sedam bodova.

Fudbaleri Bornmuta pobijedili su na svom terenu Čelsi sa 4:0, dok su Sautempton i Kristal Palas igrali neriješeno 1:1.

Bornmut je na svom terenu u sjajnom drugom poluvremenu deklasirao Čelsi i na kraju došao do ubjedljivog trijumfa.

Domaćin je poveo golom Džošue Kinga u 47. minutu, da bi David Bruks u 63. povisio na 2:0.

King je svojim drugim golom u 75. doveo Bornmut do tri gola prednosti, a konačan rezultat u posljednjim sekundama meča postavio je Čarli Denijels.

Bornmut je poslije večerašnje pobjede 10. sa 33 boda, dok je Čelsi peti sa 47.

Kristal Palas je od 41. minuta golom Vilfreda Zahe vodio protiv Sautemptona, ali je domaćin ipak u 77. izjednačio preko Džejmsa-Vord Prauza.

Kristal Palas je poslije večerašnje utakmice 15. sa 23 boda, koliko ima i šesnaestoplasirani Sautempton.