FUDBAL

Kazahstan šokirao Crnu Goru

Naš reprezentativni fudbal je u velikoj krizi – poslije slabih izdanja A tima u susretima protiv Kosova i Češke, mlada selekcija Crne Gore doživjela je šokantan poraz na startu kvalifikacija za EP 2021. godine.

“Sokolići” su na stadionu pod Goricom izgubili od Kazahstana 2:1 i odmah umanjili šanse za plasman na završni turnir.

Crna Gora je odlično otvorila duel i autogolom Tursinbaja stigla do prednosti. Mogli su potom izabranici Miodraga Vukotića da dupliraju vođstvo, ali Kazahstan se nekako odbranio.

U nastavku – preokret. Gosti su poravnali preko Seidahmeta u 62. minutu, a pogodak vrijedan tri boda dao je Karimov u posljednjim trenucima meča.

Narednu utakmicu u kvalifikacionoj grupi 6 “sokolići” igraju početkom septembra kada će ugostiti selekciju Farskih Ostrva.