Fudbaleri Budućnosti poraženi su od Partizana u Beogradu 2:0, u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

0
35

Kao što se očekivalo Partizan je tokom svih 90 minuta imao inicijativu, ali je Budućnost do vodećeg gola gola “crno-bijelih” bez problema odolijevala. Podgoričani su imali velikih problema kada su imali loptu u nogama, tranformacija iz odbrane u napad je bila loša, pa samim tim naš šampion nije uradio praktiično ništa pred golom rivala.

U prvih 45 minuta Budućnost je lako odbila sve nalete rivala, ozbiljnije su zaprijetili samo Đurđević iz slobodnjaka i Tavamba glavom u finišu.  Ali, sa ulaskom brazliskog majstora Leonarda igra Partizana je živnula i “crno-bijeli” su sve više stezali obruč oko gola Mijatovića.

Tavamvba je u 49. minutu prokockao zicer. Kosović je proigrao Kamrenuca, koji je odlično primio loptu na grudi i iz voleja šutirao sa peterca, ali je Mijatović fenomenalno odbranio

Partizan je poveo u u 53. minutu iz penala. Mitrović je igrao rukom u svom šesnaestercu, a Đurđević pogodio sa bijele tačke, mada je Mijatović bio blizu da obbrani.

Budućnost je nakon toga pala, a Partizan krenuo još silovitije, Vulićević je pogodio spoljnji dio mreže, da bi Leonardo u 63. minutu duplirao prednost. Brazilac je matirao Mijatovića sa šest, sedam metara nakon centrašuta Tavambe sa desne strane.

Do kraja su Kamerunac i Đurđević imali dobre prilike, ali je Budućnost uz pomoć golmana Mijatovića preživjela i zadržala kakve-takve šanse za prolaz dalje.