Đoković siguran, Vavrinka ispao

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je danas pobijedio Rožerija Dutru Silvu.

Đoković siguran u prvom kolu (foto: Beta/AP)

Djoković, 22. teniser svijeta, pobedio je Brazilca sa 3:0 u setovima (6:3, 6:4, 6:4), poslije dva sata i šest minuta igre.

Protivnik u narednoj rundi biće mu pobjednik duela između Španca Davida Ferera i njegovog sunarodnika, kvalifikanta Haumea Munara.

Nekadašnji šampion Rolan Garosa Stan Vavrinka eliminisan je na startu ovogodišnjeg turnira od Giljerma Garsije nakon velike borbe u pet setova.

Vavrinka, koji se ove godine vratio nakon duže pauze, je nakon izgubljenog prvog seta uspio da preokrene na 2:1, ali je u četvrtom setu izgubio u taj-brejku.

Vavrinka izgubio nakon velike borbe (foto: Beta/AP)

U odlučujućem petom setu bilo je 6:3 za Španca.

Mladi Stefanos Cicipas je sa 3:1 eliminisao Karlosa Tabernera, Ernest Gulbis je u duelu “zaboravljenih” asova salvadao Žila Milera istim rezultatom.

Bernard Tomić je završio učešće nakon eliminacije od Marka Trungelitija.

Domaći adut Benoa Per savladao je Roberta Karbaljesa sa 3:1.

U drugo kolo plasirao se i Francuz Benoa Per, pošto je poslije skoro tri sata pobijedio Španca Roberta Karbaljesa Baenu sa 6:3, 6:7, 7:6, 6:1.

Per će u drugom kolu igrati protiv Keija Nišikorija iz Japana.

Argentinac Marko Trunćeliti pobijedio je u prvom kolu Australijanca Bernarda Tomića sa 6:4, 5:7, 6:3, 6:4.