Đirona šokirala Real usred Madrida

FUDBAL

Iznenađenje u Madridu – Đirona je na “Santjago Bernabeu” stadionu pobijedila Real 2:1, u 24. kolu Primere.

Rezultat je potpuno neočekivan i iz razloga što je ovo prvi trijumf katalonskog tima još od 25. novembra prošle godine.

Nije na takav ishod mirisalo nakon prvih 45 minuta. Toni Kros je centrirao, a Kazemiro glavom u 25. doveo domaći tim u vođstvo.

Međutim, u nastavku je Real pao u igri, što su znali da iskoriste gosti iz Katalonije.

Poslije igre rukom Serhija Ramosa u 65. minutu, sudija Kvadra pokazao je opravdano na 11 metara. Siguran penaldžija bio je Kristijan Stuani.

Iznenađenje je četvrt sata prije kraja kompletirao Portu, nakon što je pokupio loptu poslije odbrane Kurtoe.

U završnici je zbog dva žuta kartona isključen Serhio Ramos, pa je Real sa desetoricom završio utakmicu.

Real poslije ovog poraza zaostaje devet bodova za Barselonom, a prepustio je i drugo mjesto gradskom rivalu Atletiku, koji ima dva poena više od “merengesa”.