LIGA ŠAMPIONA

Čudo Junajteda u Parizu, produžeci u Portu

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su u revanšu osmine finala pobijedili PSŽ u gostima 3:1 i tako nadoknadili poraz iz prvog meča 2:0. U Portu se igraju produžeci, pošto je domaćin pobijedio Romu sa 2:1.

Junajted je treći gol postigao u nadoknadi iz penala.

Strijelac je bio Markus Rašford, a penal je sudija Damir Skomina svirao poslije intervencije iz VAR sobe, zbog toga što je Prensel Kimpembe igrao rukom.

Junajted je odlično počeo revanš i poveo već u drugom minutu golom Romelua Lukakua, poslije velike greške Tina Kerera.

Domaćin je izjednačio 10 minuta kasnije preko Huana Bernata, a novu prednost Junajtedu u 30. je donio ponovo Lukaku.

Junajted je prošao dalje iako je u Parizu bio bez mnogo važnih igrača, poput Pola Pogbe i Nemanje Matića, Aleksisa Sančeza, Džesija Lingarda i Antonija Marisjala.

Prethodno su plasman dalje obezbijedili Ajaks i Totenhem, dok Porto i Roma igraju produžetke.