Crna Gora nemoćna protiv Holandije na startu EP

Najbolji odbojkaši Crne Gore, premijerni meč na Evropskom šampionatu, neće pamtiti po dobrom rezultatu, a ni igri – izabranici Veljka Bašića izgubili su u Roterdamu od selekcije Holandije sa 3-0 (25:13, 25:17, 25:15).

Jedan od četiri domaćina kontinentalnog prvenstva u potpunosti je nadigrao “crvene”, koji ni u jednom setu nisu ozbiljnije zaprijetili bivšim olimpijskim prvacima.

Naši igrači napravili su veliki broj grešaka na početnom udarcu, a porazu je kumovao i slab prijem, posebno pri servisima igrača utakmice Nimira Abdel-Aziza.

Kad god bi korektor Holandije započinjao poen, domaća selekcija pravila je mini serije i tako slamala otpor selekcije koja debituje na velikom takmičenju.

Čak 27 poena u svega tri odigrana seta dovoljno govori koliko dobru partiju je pružio pomenuti Abdel-Aziz. U redovima Crne Gore najefikasniji je bio Marko Bojić sa 11.

Naš nacionalni tim u drugom kolu grupe D sastaje se sa Estonijom, koja je danas izgubila od Poljske sa 3-1.