ISTORIJSKI “PORAZ”

Crna Gora ide u Kinu!!!

Košarkaška reprezentacija Crne Gore igraće na Svjetskom prvenstvu, prvi put u istoriji, uprkos porazu od Letonije u “Morači” 80:74. “Crveni” su bolji u međusobnom okršaju sa Letoncima, pa će nastupiti u Kini na šampionatu koji će se igrati od 31. avgusta do 15. septembra.

Tok meča:

4. četvrtina

Strelnieks je dao tri bacanja 63:55. Trojka Dubljevića od tablu za minus tri 63:60, šest minuta do kraja. Trojka Mejersa za 66:61, pet minuta do kraja. Strelnieks je pogodio pod faulom, ali nije dao dodatno 68:63. Mejers iz reketa 70:63, 2.48 do kraja.

Todorović je pogodio uz faul. Dao je i dodatno 70:66. Strelnieks sa poludsitance. Mejers iz reketa 74:66. Strelnieks jedno od dva bacanja, uzvraća Todorović 75:68. Dubljević je izborio faul u napadu, 50 sekundi do kraja. Trojka Alekse Popovića za minus četiri 75:71.

Bertans je fauliran u šutu za tri, dao je sva tri bacanja 78:71, 16 sekundi do kraja. Nidam je dao jedno od dva bacanja 78:72. Pogodoli su gosti nakon ofanzivnog skoka. Nidam je na drugoj strani dao dva bacanja 80:74. Kraj meča, Letonija je slavila , ali Crna Gora ide u Kinu 80:74.

3. četvrtina

Nidam nakon prodora, Mejers na drugoj strani sa linije slobodnih bacanja 38:33. Trojka Time, uzvraća Todorivić 41:35. Tima, Strelnieks pogađaju trojke , plus 10 za goste 47:37. Silniš , četvrta trojka Letonaca u ovoj dionici 50:37.

Aleksa Popović nakon prodora, pa Todorović 50:41, sredina treće dionice. Serija “crvenih” 6:0 za minus sedam 50:43. Strelnieks je pogodio pod faulom. Iskoristio je i dodatno 53:43. Mejers za plus 12 – 55:43, 3.10 do kraja treće dionice.

Aleksa Popović je smanjio na minus devet 56:47. Nidam je pogodio sa poludistance 56:49. Tri poena gostiju sa lijnije slobodnih bacanja 59:49. Uzvraća Sekulić, 1.05 do kraja četvrtine. Četiri vezana poena “crvenih” za minus četiri. Peiners je dao jedno od dva bacanja, kraj treće dionice, gosti vode 60:55.

2. četvrtina

Trojka Vranješa za minus pet 16:11. Tima je dao dva bacanja 18:11. Trojka Seada Šehovića, uzvraća Tima zakucavanjem 20:14. Trojka Atea , šest i po minuta do odmora 23:14. Nidam, ali na drugoj strani Silinš za tri 26:16.

Još jedna trojka Silniša za plus 13 – 29:16, 4.09 do kraja prvog dijela. Trojka Suada Šehovića 28:19. Bertans sa linije bacanja, uzvraća Nidam trojkom 30:22. Serija “crvenih” 7:0 za minus četiri 30:26. Trojka Strelnikeksa, istom mjerom uzvraća Nidam. Peiners nakon prodora, a Dubljević na drugoj strani pogađa u posljednjim sekundama prvog dijela, gosti imaju plus pet 36:31.

1. četvrtina

Meris za tri 3:0, potom je i Tima precizan u šutu za tri poena 6:0. Strelnieks nakon prodora 8:0, skoro četiri minuta igre. Mejers nakon kontranapada 10:0. Prve poena za Crnu Goru postiže Nidam, sredina uvodne dionice. Odmah uzvraća Mejers 12:2.

Strelnieks, još jedan kontranapad gostiju 16:4. Odgovrio je Dubljević iz reketa. Sjajan prodor Nidama za minus osam 16:8. To je i rezultata nakon prvih 10 minuta.

U dosadašnjem dijelu kvalifikacija naši košarkaši ostvarili su sedam pobjeda i imaju jednu više od rivala.