KOŠARKA

Budućnost odbranom i trojkama izborila majstoricu

Košarkaši Budućnosti Voli pobijedili su Cedevitu 87:72 u drugom meču polufinala plej ofa ABA lige.

Odlična odbrana, velika energija i u drugom poluvremenu šuterska klinika donijeli su plavo-bijelima majstoricu u briljantnoj atmosferi u Morači.

Prvo poluvrijeme donijelo je ogromnu borbu. Plavo-bijeli su odigrali fenomenalnu defanzivu protiv Kobsa i Pulena, ali sebe nijesu nagradili na drugoj strani pošto su promašivali previše otvorenih šuteva.

Sjajna odbrana viđena je i u nastavku meča, ali je proradio šut za tri poena. Baš su sredinom posljednje četvrtine tako i prelomili pitanje pobjednika. Tri vezane trojke ubacili su Danilo Nikolić, Noris Kol i Džejms Bel za plus 12!

Džekson je odigrao fenomenalan meč pošto je pored sjajne defanzive ubacio 16 poena uz šest skokova. Sve je pogodio praktično u finišu kada je slomio otpor rivala.

Po 11 poena dodali su Kol, Gordić, Bitadze i Nikolić, 10 Suad Šehović!

Kod Cedevite 18 poena Pulena, po 11 Krušlina i Kobsa.