Boston se vraća, “Brada” promašio 3:0 (VIDEO)

0
82

Odsustvo Ronda bio je veliki hendikep za Čikago, Oklahoma smanjila na 2:1 uz novi “tripl-dabl” Vestbruka, Klipersi vratili prednost domaćeg terena. Povreda Grifina.

Eliminacija prvog nosioca Istočne konferencije, ekipe Boston Seltiksa, od subote ujutru je dosta neizvesnija nego pre. “Kelti” su u trećem meču kao gosti pobijedili Čikago Bulse 87:104 i smanjili na 1:2 u četvrtfinalnoj seriji Istoka.

Čikago je posle dva trijumfa u Bostonu imao šansu da dovede favorita do ruba provalije, ali je povreda startnog plejmejkera Ražona Ronda (lom palca desne ruke) za njih bila ozbiljan hendikep u najgorem mogućem trenutku.

Gosti su u drugoj četvrtini imali 20 poena prednosti (17:37), Bulsi su početkom treće deonice prišli na 43:44, međutim, ubrzo se pokazalo da su kvalitet i inspiracija na ovom meču jasno na strani Ajzeje Tomasa i drugova.

“Plej” Bostona priključio se ekipi nakon dva dana provedena sa porodicom na sjeverozapadu SAD, gde mu je sahranjena mlađa sestra, nastradala prošlog vikenda u saobraćajnoj nesreći. U sinoćnom meču zabilježio je 16 poena i devet asistencija i kao rijetko kada ove sezone, nije bio najefikasniji u svom timu, već je to bio centar Al Horford (18p, 8sk, 6as, 4ukr).
U timu Čikaga je “prva violina” Džimi Batler sveden na samo 14 poena uz šut iz igre 7/21, dok je Dvejn Vejd ubacio 18, ali takođe uz samo 33 odsto šuta (6/18).

Četvrta utakmica je u noći između nedelje i ponedeljka, a imperativ pobjede i tada će biti više na plećima Seltiksa.

Na Zapadu je Oklahoma pred svojim navijačima smanjila vođstvo Hjustona na 2:1, pobijedivši rezultatom 115:113.

Rasel Vestbruk zabilježio je novi “tripl-dabl” (32p, 13sk, 11as), ali sa “samo” 24 upućena šuta iz igre nije privatizovao loptu onako kako umije, već je dao šansu i saigračima da se istaknu. Tadž Gibson ubacio je 20 poena, Andre Roberson i Viktor Oladipo po 12, a Enes Kanter 10.

Džejms Harden predvodio je gostujući sastav sa 44 poena, šest skokova i šest asistencija (imao je i sedam izgubljenih lopti), a sekund prije kraja propustio je priliku da kruniše odličnu partiju košem za pobjedu.

Kris Pol (34p, 7sk, 10as) predvodio je Los Anđeles Kliperse do “ribrejka” u seriji protiv Jute Džez – 106:111, i to pošto se Blejk Grifin zbog povrede palca desne noge (nezgodno je doskočio) “sušio” cijelo drugo poluvrijeme.

Klipersi su sa početnih 0:1 preokrenuli na 2:1 i u psihološkoj su prednosti pred novi meč u Solt Lejk Sitiju, naročito ako domaćin opet bude bez centra Rudija Gobera, koji je povrijedio koljeno već u prvom minutu prve utakmice i neizvjestan je datum njegovog povratka na teren!

Od subote u 21.00 po centralnoevropskom vremenu, redom će do nedelje ujutru igrati Milvoki – Toronto (trenutno 2:1), Atlanta – Vašington (0:2), Memfis – San Antonio (1:2) i Portland – Golden Stejt (0:2).