Bijelo Polje: U srijedu počinje Festival dramskih amatera Crne Gore

0
35

Od srijede, 6. juna do subote, 9. juna u Bijelom Polju, biće održan 48. Festival dramskih amatera Crne Gore.

Festival se održava pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture Crne Gore i Opštine Bijelo Polje, u organizaciji JU Centra za djelatnosti kulture ”Vojislav Bulatović – Strunjo”.

Savjet je usvojio prijedlog selektora Izeta Mulabegovića da ove godine na Festivalu dramskih amatera Crne Gore, od prijavljenih jedanaest, učestvuje sedam predstava iz Podgorice, Nikšića, Plava, Petnjice, Rožaja i Bijelog Polja.

U okviru pratećeg programa festivala biće upriličene predstave za djecu, izložba slika, promocija časopisa ”Pozorište” u izdanju Nikšićkog pozorišta i profesionalna predstava ”Bog masakra”, koju će u čast nagrađenih izvesti Kraljevsko pozorište ”Zetski dom” sa Cetinja.

Program:

Srijeda, 6. jun:

13h: Dječja scena bjelopoljskog pozorišta, Irena Zlatković, ”Ekologijada”, Režija: Fuad Dobardžić

18:30h: Izložba radova studenata FVU Mediteran

19h: Svečano otvaranje festivala

19:15h: KIC ”Budo Tomović”- Podgorica, Pozorišna radionica ”Dodest”, Ruždija Sejdović, ”Kaška”, Režija: Sejfo Seferović

20h: Dramski studio centra za kulturu Rožaje, ”Kongres pomirenja”, Autorski projekat Dragana Koprivice

20:30h: Promocija časopisa ”Pozorište”, (izdavačka djelatnost Nikšićkog pozorišta)

Četvrtak, 7. jun:

13h: Dramski studio Centra za kulturu Plav, Tode Nikoletić, ”Taj ludi svet”, Režija: Alija Redžematović

19h: Centar za kulturu Petnjica, pozorišno društvo ”Divan”, ”Čovjek za sve”, Tekst i režija: Dragan Koprivica

20:30h: Akord teatar – Nikšić, Dušan Kovačević, ”Balkanski špijun”, Režija: Dragan Knežević

Petak, 8.jun:

13h: Dječja scena bjelopoljskog pozorišta, Slobodan Zoran Obradović, ”Sujevjerje”, Režija: Nada Pavićević i Izet Mulabegović

19h: Studentski teatar – Podgorica, Dragan Koprivica, ”Dobro veče, Montenegro”, Režija: Adriana Žolja Bošković

20:30h: Glumačka družina ”Sinhro” – Podgorica, Milena Depolo, ”Kontrolni”, Režija: Đorđije Tatić

Subota, 9. jun:

20h: Bjelopoljsko pozorište, Jovana Bojović, ”Mirovna misija”, Režija i adaptacija: Slobodan Marunović

21h: Predstava u čast nagrađenih, Kraljevsko pozorište ”Zetski dom” – Cetinje, Jasmina Reza, ”Bog masakra”, Režija: Siniša Evtimov
22:30h: Saopštenje odluke žirija

Razgovori o predstavama svakog dana u 11h: Galerija JU Centra za djelatnosti kulture

Izvor: AntenaM