Fudbaleri Real Madrida i Atletiko Madrida remizirali su rezultatom 1:1 (0:0) u velikom derbiju 31. kola La Lige.

Zinedin Zidan je izveo jak sastav, odmor su dobili Isko, Modrić i Benzema, a igrali su Kovačić, Asensio i Bejl, dok je Simeone izveo najjači sastav.

Drugo poluvreme počelo je uzbudljivije, pošto je Real poveo poslije samo devet minuta.

Geret Bejl je centrirao sa lijevog boka, a Ronaldo uhvatio volej i pogodio suprotan ugao nemoćnog Jana Oblaka.

Ipak, prednost Reala trajala je samo nekoliko minuta, a onda se Grizman našao na pravom mjestu, pokupio je odbijenu loptu i pogodio prazan gol za 1:1.

Real je do kraja imao dominaciju, ali su prave šanse izostale, još je Ramos imao odličan pokušaj iz slobodnjaka, ali je Oblak ponovo odličan, pa je Atletiko sačuvao četiri boda prednosti u odnosu na gradskog rivala.

Barselona je ovim remijem najviše profitirala, pošto sada ima 11 bodova više od Atletika i 15 od Reala.

Izvor: AntenaM