Belgija u nastavku slomila otpor Paname

Fudbaleri Belgije savladali su Panamu 3:0 u prvom meču na Mundijali. Belgijanci su otpor rivala slomili tek u drugom poluvremenu uz dva gola Lukakua i jednog Mertensa.

Belgija – Panama 3:0 (0:0)

(Mertens 47, Lukaku 69, 75)

Soči

stadion: Olimpijski

broj gledalaca: 40.000

sudije: Dženi Sikazave (Zambija), Žerson Dos Santos (Angola), Zakele Sivela (Južna Afrika) Rjuji Sato (Japan)

Belgija (3-4-3): Kurtoa – Aldervejreld, Bojata, Vertongen – Menije, De Brejne, Vitsel, Karasko (Dembele 74) – Mertens (T. Azar 83) , Lukaku, E. Azar

Panama (4-1-4-1): Penedo – Muriljo, R. Tores, Eskobar, Dejvis – Gomes – Barsenas (G. Tores 63), Kuper, Godoj, Rodriges (Dijas 63) – Peres (Tehada 73)

Raspored utakmica:

GRUPA A: Rusija 3, Urugvaj 3, Saudijska Arabija 0, Egipat 0

1. kolo:

Rusija – Saudijska Arabija 5:0

Egipat – Urugvaj 0:1

2. kolo:

Rusija – Egipat (19. jun, Sankt Peterburg, 20.00)

Urugvaj – Saudijska Arabija (20. jun, Rostov na Donu, 17.00)

3. kolo:

Urugvaj – Rusija (25. jun, Samara, 16.00)

Saudijska Arabija – Egipat (25. jun, Volgograd, 16.00)

GRUPA B: Iran 3, Španija 1, Portugal 1, Maroko 0

1. kolo:

Maroko – Iran 0:1

Portugal – Španija 3:3

2. kolo:

Portugal – Maroko (20. jun, Moskva, 14.00)

Iran – Španija (20. jun, Kazanj, 20.00)

3 .kolo:

Španija – Maroko (25. jun, Kalinjingrad, 20.00)

Iran – Portugal (25, jun, Saransk, 20.00)

GRUPA C: Francuska 3, Danska 3, Australija 0, Peru 0

1. kolo:

Francuska – Australija 2:1

Peru – Danska 0:1

2. kolo:

Francuska – Peru (21. jun, Jekaterinburg, 17.00)

Danska – Australija (21. jun, Samara, 14.00)

3. kolo:

Danska – Francuska (26. jun, Moskva, 16.00)

Australija – Peru (26. jun, Soči, 16.00)

GRUPA D: Hrvatska 3, Argentina 1, Island 1, Nigerija 0

1. kolo:

Argentina – Island 1:1

Hrvatska – Nigerija 2:0

2. kolo:

Nigerija – Island (21. jun, Volgograd, 17.00)

Argentina – Hrvatska (21. jun, Nižnji Novgorod, 20.00)

3. kolo:

Island – Hrvatska (26. jun, Rostov na Donu, 20.00)

Nigerija – Argentina (26. jun, Sankt Peterburg, 20.00)

GRUPA E: Srbija 3, Brazil 1, Švajcarska 1, Kostarika

1. kolo:

Kostarika – Srbija 0:1

Brazil – Švajcarska 1:1

2. kolo:

Brazil – Kostarika (22. jun, Sankt Peterburg, 14.00)

Srbija – Švajcarska (22. jun, Kalinjingrad, 20.00)

3. kolo:

Srbija – Brazil (27. jun, Moskva, 20.00)

Švajcarska – Kostarika (27. jun, Nižnji Novgorod, 20.00)

GRUPA F: Meksiko 3, Švedska 3, Njemačka 0, Južna Koreja 0

1. kolo:

Njemačka – Meksiko 0:1

Švedska – Južna Koreja 1:0

2. kolo:

Južna Koreja – Meksiko (23. jun, Rostov na Donu, 17.00)

Njemačka – Švedska (23. jun, Soči, 20.00)

3. kolo:

Meksiko – Švedska (27. jun, Jekaterinburg, 16.00)

Južna Koreja – Njemačka (27. jun, Kazanj, 16.00)

GRUPA G: Belgija, Panama, Tunis, Engleska

1. kolo:

Belgija – Panama (18. jun, Soči, 17.00)

Tunis – Engleska (18. jun, Volgograd, 20.00)

2. kolo:

Belgija – Tunis (23. jun, Moskva, 14.00)

Engleska – Panama (23. jun, Nižnji Novgorod, 14.00)

3. kolo:

Engleska – Belgija (28. jun, Kalinjingrad, 20.00)

Panama – Tunis (28. jun, Saransk, 20.00)

GRUPA H: Poljska, Senegal, Kolumbija, Japan

1. kolo:

Poljska – Senegal (19. jun, Moskva, 17.00)

Kolumbija – Japan (19. jun, Saransk, 14.00)

2. kolo:

Japan – Senegal (24. jun, Jekaterinburg, 17.00)

Poljska – Kolumbija (24. jun, Kazanj, 20.00)

3. kolo:

Senegal – Kolumbija (28. jun, Samara, 16.00)

Japan – Poljska (28. jun, Volgograd, 16.00)

OSMINA FINALA

1C – 2D (30. jun, Kazanj, 16.00)

1A – 2B (30. jun, Soči, 20.00)

1B – 2A (1. jul, Moskva, 16.00)

1D – 2C (1. jul, Nižnji Novgorod, 20.00)

1E – 2F (2. jul, Samara, 16.00)

1G – 2H (2. jul, Rostov na Donu, 20.00)

1F – 2E (3. jul, Sankt Peterburg, 16.00)

1H – 2G (3. jul, Moskva, 20.00)

ČETVRTFINALE

Pobjednik A1/B2 – Pobjednik C1/D2 (A) (6. jul, Nižnji Novgorod, 16.00)

Pobjednik E1/F2 – Pobjednik G1/H2 (B) (6. jul, Kazanj, 20.00)

Pobjednik F1/E2 – Pobjednik H1/G2 (C) (7. jul, Samara, 16.00)

Pobjednik B1/A2 – Pobjednik D1/C2 (D) (7. jul, Soči, 20.00)

POLUFINALE

Pobjednik A – Pobjednik B (10. jul, Sankt Peterburg, 20.00)

Pobjednik D – Pobjednik C (11. jul, Moskva, 20.00)

UTAKMICA ZA 3. MJESTO

14. jul, Sankt Peterburg, 16.00

FINALE

14. jul, Moskva, 20.00

 

Izvor: AntenaM

You may also like...