FUDBAL

Arsenalu derbi, Valensija u polufinalu

Fudbaleri Arsenala pobijedili su Napoli 2:0 u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope.

Tobdžije su u prvom meču derbija ove runde vrlo brzo stigle do prednosti koja ih je dovela blizu prolaska u naredno kolo.

Već poslije 25 minuta postavljen je konačan rezultat, prvo je Ramzi iskoristio ubacivanje Matilan Nila, da bi Kulibali promijenio putanju lopt nakon šuta Toreire i savladao Mereta.

Arsenal je tako napravio veliki korak ka polufinalu, a Valensija je praktično završila posao pošto je kao gost srušila Viljareal 3:1.

Guedeš se u šestom minutu odlično snašao nakon što Pareho nije realizovao penal.

Poravnao je Kazorla sa penala u 36. minutu.

Finiš meča protekao je u znaku gostiju koji su u sudijskoj nadoknadi stigli do velike prednosti. Vas u 91. i Guedeš u 93. pogodili su za 1:3.

Čelsi je minimalno slavio u Pragu. Mikel Alonso je pogotkom u 86. minutu donio pobjedu 1:0.

Najviše golova viđeno je u Lisabonu gdje je Benfika sa 4:2 savladala Ajntraht. Žoao Feliks, 19-togodišnji super talenat, je blistao sa tri gola, a asistirao je Diasu za četvrti.

Golove za goste koji su od 20. minutu igrali sa desetoricom dali su Jović i Pasiensia 18 minuta prije kraja.