FUDBAL

Arsenal slavio i prekočio Totenhem

Arsenal je treći tim Premijer lige poslije 31. kola.

Tobdžije su iskoristile poraz Totenhema i pobjedom nad Njukaslom 2:0 vratile su se na mjesto iza neprikosnovenog dvojca Liverpul – Siti.

Ipak čeka ih paklena borba za Ligu šampiona pošto imaju samo tri boda više od šestoplasiranog Čelsija na sedam mečeva prije kraja šampionata.

Arsenal je od starta krenuo po pobjedu protiv Njukasla, a gol Ramzija preciznim udarcem u 30. minutu olakšao je put ka tri boda.

I pored vođstva Arsenal je nastavio da napada i u nastavku meča, a na drugi gol se čekalo do 83. minuta kada je Lakazet pogodio mrežu.

Gosti su bili potpuno bezopasni na ovom meču, nijesu stvorili bukvalno ni šansu.

Arsenal je ostvario 10. uzastopnu domaću pobjedu što mu nije uspjelo više od 20 godina, tačnije od 1998.